Prishtina me fitore të thellë në Ferizaj

Prishtina nuk ka lejuar befasi në ndeshjen e xhiros së 18-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.Të dielën mbrëma Prishtina fitoi ndaj Kastriotit në Ferizaj me rezultat 31:20. Fituesi u përcaktua në pjesën e dytë. Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 15:13 në të mirë të Prishtinës, që tani renditet e […]

Prishtina fiton ndeshjen e fortë me Trepçën

Prishtina e Trepça janë takuar në ndeshjen e fundit të javës së 22-të të Superligës A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, fitore shënoi skuadra e Prishtinës me rezultat 31:24. Ndeshja ishte e fortë dhe e hapur thuajse deri në fund. Gjysma e pjesës së parë ishte e […]

Fitore bindëse për skuadrat e kreut

Skuadrat e kreut nuk kanë pasur telashe të shtunën në ndeshjet e javës së 18-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Lideri Istogu, ka shënuar fitoren e 18-të rresht dhe udhëheq në tabelë me 36 pikë. Istogaset fituan në Gjakovë ndaj Vëllaznimit me rezultat 37:19. Natalija Milatoviq e Anja Bojaniq shënuan […]

Deçani me fitore bindëse në Drenas

Deçani ka vazhduar me rezultate pozitive. Pasi e mposhti Trepçën në çerekfinale të Kupës, Deçani të shtunën mbrëma fitoi edhe në kuadër të Superligës B të hendbollistëve. E mposhti Drenicën në Drenas me rezultatin bindës, 38:20. Dallimi u bë që në pjesën e parë të cilën deçanasit e fituan me rezultat 21:9.Fatlind Mazrekaj me 14 […]