Faruk Shala: Jam krenar me këtë skuadër

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, thotë se është krenar me skuadrën që të mërkurën e fitoi titullin e kampionit të Kosovës në hendboll. Shala ka folur për sfidat me të cilat është përballur skuadra që drejton. Istogu i ka fituar të gjitha 26 ndeshjet, kurse në finale të plejofit ishte në dy ndeshje më i […]

Milatoviq: Kemi lënë zemrën në terren

Beku Natalija Milatoviq ishte prej lojtareve më të mira të Istogut në serinë finale të plejofit, por edhe gjatë gjithë edicionit. Istogu të mërkurën e fitoi titullin e kampionit të Kosovës në hendboll, të dytin në histori.Istogaset i fituan të dy ndeshjet finale ndaj Ferizajt. Titullin e festuan pikërisht në Ferizaj. Milatoviq në të dy […]

Istogu feston titullin e kampionit

Istogu ka kurorëzuar një edicion të jashtëzakonshëm me titull të kampionit të Kosovës në hendboll. Titullin e dytë në histori, skuadra istogase e siguroi të mërkurën pasdite në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Istogu fitoi ndaj skuadrës Ferizaj me rezultatin 26:25. Ishte kjo fitorja e dytë e hendbollisteve të Istogut në serinë finale të plejofit. […]

Të enjten finalja e dytë e hendbollistëve

Të enjten nga ora 20:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet zhvillohet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Takohen Prishtina e Besa Famgas, dy skuadrat kryesore të këtij edicioni. Ndeshjen e parë të luajtur të shtunën në Pejë e kishte fituar Besa me rezultat 38:30. Kështu […]