Kapitenia Demaj: Nuk do të jetë lehtë, por shpresoj se ia dalim

Për ndeshjet me Ishujt Faroe është deklaruar edhe kapitenia e Kombëtares së Kosovës, Leonora Demaj. Demaj për kohë të gjatë luan në Danimarkë, me shumë sukses, dhe i njeh zhvillimet rreth hendbollit në Ishujt Faroe. Kosova luan me Ishujt Faroe në fazën e parë kualifikuese për Botërorin 2023. Ndeshjet luhen në nëntor. Ndeshja e kthimit […]

Më 1 korrik fillon afati kalimtar

Më 1 korrik fillon afati i rregullt kalimtar në hendbollin kosovar. Afati do të jetë i hapur deri më 15 korrik.Pritet një afat i pasur kalimtar, me lëvizje të shumta të lojtarëve. Tashmë klubet kanë njoftuar për lëvizje të bëra, ndërsa ato do t’i zyrtarizojnë gjatë afatit kalimtar. Kastrioti i Ferizajt ishte prej klubeve më […]

Selektori Shabani: Nëse jemi të kompletuar mund të kualifikohemi

Selektori i Kosovës në hendboll (femrat), Agron Shabani, ka analizuar shortin e fazës së parë kualifikuese për Botërorin 2023. Kosova do të përballet me Ishujt Faroe gjatë muajit nëntor. Ndeshja e kthimit është në Kosovë dhe kjo vlerësohet se na favorizon. “Në bazë të rezultateve që i kishte me Danimarkën dhe Rumaninë, ekipi i Ishujve […]

Ishujt Faroe luajtën në fazën e dytë kualifikuese për Euro 2022

Kombëtaren e Kosovës në hendboll (femrat) nuk e pret punë e lehtë në fazën e parë kualifikuese për Botërorin 2023. Kombëtarja e Ishujve Faroe, me të cilën përballet Kosova në nëntor, është në rritje e sipër. Së fundi kjo Kombëtare u paraqit në fazën e dytë kualifikuese për Euro 2022, nivel në të cilin nuk […]

Kosova luan me Ishujt Faroe në kualifikimet për Botëror

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) ka mësuar të mërkurën kundërshtarin e fazës së parë kualifikuese për Kampionatin Botëror të vitit 2023. Kosova do të përballet me Kombëtaren e Ishujve Faroe. Shorti është tërhequr të mërkurën paradite në Vjenë. Ndeshja e parë luhet më 2 apo 3 nëntor, ndërsa e kthimit më 5 apo 6 […]