Seminar shumë i suksesshëm për gjyqtarët e hendbollit

Të enjten pasdite në Prishtinë është mbajtur seminari për gjyqtarë dhe vëzhgues/kontrollues të hendbollit kosovar. Pos gjyqtarëve dhe vëzhguesve të pranishëm ishin edhe shumë trajnerë. Për pjesëmarrësit ka ligjëruar Dragan Naçevski, përgjegjës për referim në Federatën Evropiane të Hendbollit. Është ligjëruar për tema të ndryshme që kanë të bëjnë me rregullat e ndryshuara të hendbollit. […]

Demaj e Hajdari fillojnë kampionatin në elitën daneze

Dy hendbollistet e Kombëtares së Kosovës, Leonora Demaj dhe Marigona Hajdari e kanë nisur edicionin e ri në njërën prej ligave më të forta në botë, Superligën e Danimarkës. Të mërkurë mbrëma, Hajdari e Demaj kanë pasur paraqitje të mirë për Ringkobingkun që u mposht në shtëpi nga Aarhus United me rezultat 30:26. Ndeshja ishte […]