Kastrioti pëson humbje në ndeshjen e parë të Kupës Evropiane

Hendbollistët e Kastriotit e kanë humbur ndeshjen e parë të Kupës Evropiane. Skuadra ferizajase të shtunën është takuar në Bosnjë-Hercegovinë me skuadrën Graçanica. Skuadra boshnjake ka fituar me rezultatin 36:22. Ndeshja e kthimit e rrethit të parë të Kupës Evropiane luhet menjëherë të dielën (18:00), po në Graçanicë të Bosnjë-Hercegovinës. Lojtarët e Kastriotit janë munduar […]

Të dielën seminari për vëzhguesit dhe procesmbajtësit

Federata e Hendbollit e Kosovës po vazhdon përgatitjet për edicionin e ri garues, 2022/2023. Në kuadër të këtyre përgatitjeve, të dielën prej orës 13:00 mbahet seminari për vëzhgues-kontrollues dhe për procesmbajtësit e të gjitha skuadrave të Superligës së meshkujve dhe të femrave. Seminari mbahet për digjitalizimin, përkatësisht për mënyrën e re të mbajtjes së të […]