Kombëtarja e Kosovës luan dy ndeshje me Ishujt Faroe

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) i luan dy ndeshje me Ishujt Faroe në kuadër të fazës së parë kualifikuese për Kampionatin Botëror 2023. Ndeshja e parë është të enjten (sonte, 19:30), ndërsa ndeshja e dytë është të shtunën (19:30). Të dy ndeshjet luhen në palestrën e qytetit në Istog.Vajzat tona i presin dy ndeshje […]

Të premten fillon Evropiani për hendbolliste

Të premten (nesër) fillon Kampionati Evropian për hendbolliste. Euro 2022 mbahet në vendet fqinje të Kosovës: Maqedoni të Veriut dhe Mal të Zi, si dhe në Slloveni.Evropiani mbahet deri më 20 nëntor, ndërsa marrin pjesë 16 ekipe kombëtare. Ndeshjet zhvillohen në katër qytete të ndryshme, Lubjanë, Celje, Podgoricë dhe Shkup.Në grupin A janë Norvegjia, Hungaria, […]