Derbi në Prishtinë, ferizajaset luajnë në Gjakovë

Prishtina – Vushtrria është kryendeshja e javës së tetë në Superligën e hendbollisteve. Kjo ndeshje luhet të dielën prej orës 13:00 në kryeqytet. Prishtina është e treta në tabelë me nëntë pikë. I ka katër fitore, një barazim dhe dy humbje. Ndërkohë Vushtrria është e dyta me 12 pikë. Ka humbur vetëm një ndeshje. Të […]

Vëmendja në Vushtrri

Në Vushtrri do të jetë vëmendja e tifozëve të hendbollit sa i takon ndeshjeve të xhiros së nëntë të Superligës së hendbollistëve. Të shtunën prej orës 19:00 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” është derbi regjional mes Vushtrrisë dhe Trepçës. Të dy skuadrat kanë pretendime për fitore, ndërsa ndeshja pritet të jetë e fortë dhe […]

Favoritët pa telashe në ndeshjet për Kupë

Të mërkurën e të enjten janë luajtur ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës në hendboll. Skuadrat favorite nuk kanë hasur në telashe për të kaluar në raundin e dytë.Te hendbollistët, fituesja në fuqi e Kupës së Republikës së Kosovës, Besa Famgas e ka mposhtur Istogun me rezultatin 30:12. Prishtina fitoi ndaj Lepencit […]