Ndeshje e fortë në “Karagaçi”, Besa mposhtet për një gol

Një ndeshje e fortë evropiane është luajtur të dielën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Para një numri të konsiderueshëm shikuesish, kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas është përballur me skuadrën kroate, Sesvete.Ndeshja ishte interesante dhe shumë e luftuar nga të dy skuadrat. Por në fund, me gol në sekondën e fundit, ka fituar […]

Fitore e madhe e Trepçës në Gjakovë

Trepça ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në hendboll. Të dielën në Gjakovë, Trepça e mposhti Vëllaznimin vendas me rezultat 35:30. Ndeshja i ka takuar xhiros së 12-të të kampionatit të Kosovës.Kushtrim Kastrati ka vazhduar me formë të mirë për “xehetarët”. Ka shënuar tetë gola dhe ishte më efikasi. Yassine Henahen i shënoi […]