Gjyqtari i hendbollit, Florent Cakiqi, pjesë e misionit të kërkim-shpëtimit në Turqi

Florent Cakiqi është një prej gjyqtarëve perspektivë të hendbollit kosovar. Por drejtimi i ndeshjeve të hendbollit aktualisht është i pamundur për gjyqtarin nga Drenasi.Cakiqi është i angazhuar në misionin shumë fisnik të kërkim-shpëtimit në Turqi, pas tërmetit shumë të rëndë që e ka goditur këtë vend.Cakiqi është ushtar i dalluar i FSK-së dhe pjesë e […]

Fitore e rëndësishme për Kreuzlingenin e shumë lojtarëve të Kosovës

Drenit Tahirukaj shënoi nëntë gola nga 15 tentime. Haris Berisha bëri 13 pritje, ndërsa Kreuzlingeni fitoi 23:21 ndaj Suhr Aarau, të dielën.Kjo ndeshje u luajt në Aarau dhe i takoi Superligës së Zvicrës në hendboll.Kreuzlingeni ka në përbërje shumë hendbollistë të Kosovës. E ka shënuar fitoren e tretë në elitë, ku po garon për herë […]