Shaban Zogaj kthehet me sukses, i gatshëm për ndeshjet me Bosnjë-Hercegovinën

Më 12 janar të vitit të kaluar, Shaban Zogaj kishte pësuar lëndim të rëndë të gjurit. Ai i ishte nënshtruar operimit pas lëndimit të ligamenteve, ndërsa ka pasur fazë të gjatë rikuperimi. Hendbollisti perspektiv i Kombëtares së Kosovës është kthyer tashmë dhe po paraqitet me sukses të plotë në ligën B të Suedisë.Më herët këtë […]

Fillimi i mirë nuk mjafton as ndaj Italisë

Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll (vajzat) e ka luajtur të mërkurën ndeshjen e fundit në fazën grupore në Kampionatin e 16-të Mesdhetar.Kosova U17 humbi nga Italia me rezultat 20:15. Sërish vajzat tona e hapën ndeshjen shumë mirë, duke e fituar periodën e parë me rezultat 5:4. Perioda e dytë u takoi italianeve, 9:4, ndërsa […]