Fitore të lehta për Vushtrrinë e Ferizajn

Vushtrria e Ferizaj kanë shënuar fitore të lehta e të thellanë kuadër të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).Vushtrria fitoi në Gjakovë ndaj Vëllaznimit me rezultat 45:16.Gentiana Basholli i shënoi plot 15 gola për mysafiret. 5 gola për vendaset i realizoi Elsa Dana.Në Deçan, Ferizaj e mposhti Jusuf Gërvallën me rezultat […]

Kosova në kërkim të fitores ndaj Sllovakisë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll është e përkushtuar për të kërkuar fitoren ndaj Sllovakisë. Ndeshja Kosovë – Sllovaki zhvillohet të dielën prej orës 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.Të enjten në Povazska Bystrica, Kosova pësoi 33:23 nga sllovakët në ndeshjen e parë të fazës së parë kualifikuese për Botërorin 2025.Të dielen mbrëma […]

Kastrioti sfidon Samadrexhën

Kastrioti i Ferizajt e sfidon Samadrexhën në njërën prej ndeshjeve të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Kjo ndeshje zhvillohet të dielën prej orës 17:00 në palestrën në Samadrexhë.Samadrexha është e treta me gjashtë pikë. Kastrioti i ka dy pikë në vendin e shtatë.Të dielën është edhe ndeshja Prishtina – Shqiponja, […]