Besa Famgas fiton derbin e fortë me Trepçën

Besa Famgas është kthyer në pjesën e dytë për ta fituar derbin e madh me Trepçën. Të enjten mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa fitoi me rezultat 36:33. Pas pjesës së parë rezultati ishte 14:13 në të mirë të skuadrës mitrovicase.Ndeshja i ka takuar xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll. Kjo […]

Besa Famgas – Trepça, derbi tjetër i madh në Superligë

Kampionja, Besa Famgas, dhe fituesja e Kupës, Trepça, takohen të enjten në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Ndeshja zhvillohet prej orës 19:00, ndërsa është e mbetur. Kjo ndeshje e xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll ishte shtyrë për shkak të angazhimit evropian të të dy skuadrave.Si Besa ashtu edhe Trepça kanë nga një […]

Fitorja e tetë rresht për “vreshtarët”

Rahoveci ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Të mërkurën mbrëma, Rahoveci fitoi ndaj Deçanit me rezultat të thellë, 43:28. Ndeshja e luajtur në Deçan ishte e mbetur. I takoi xhiros së shtatë të Superligës. Tani Rahoveci udhëheq në tabelë me 16 pikë nga tetë ndeshje. Deçani është i gjashti me […]