Fitore për Besa Famgasin dhe Rahovecin para superderbit në Pejë

Kampionia në fuqi, Besa Famgas, dhe lideri i klasifikimit, Rahoveci, kanë shënuar fitore të thella të enjten në ndeshjet e mbetura të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll. Kështu të dy skuadrat kanë dëshmuar që janë të gatshme për superderbin që zhvillohet të dielen prej orës 18:00 në palestrën “Karagaçi” në Pejë. […]