Besa Famgas kthehet te fitorja

Kampionia në fuqi e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, është kthyer te fitorja. Të mërkurën mbrëma, Besa e Pejës e mposhti Vushtrrinë me rezultat bindës, 38:25. Ndeshja ishte e mbetur ndërsa i takoi xhiros së parë. U zhvillua në Vushtrri. Besa Famgas mban vendin e dytë në tabelë me 18 pikë. Vushtrria është e shtata […]

Beqiri, delegat i EHF-së në ndeshjen Vogoshqa – Brno

Anëtari i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eshref Beqiri, fundjavën e kaluar ishte delegat i Federatës Evropiane të Hendbollit në ndeshjen Vogoshqa – Handball Brno. Ndeshja u zhvillua në Vogoshqa të Bosnjë-Hercegovinës dhe ishte e para e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbollistë.Fitore shënoi Vogoshqa me rezultat 30:23. Të kujtojmë që Vogoshqa me […]