Xhema e Jahja drejtuan ndeshje evropiane në Turqi

Gjyqtarët kosovarë të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja në fundjavë kishin angazhimin e radhës evropian.Anëtarët e Federatës së Hendbollit të Kosovës ishin në Ankara të Turqisë, ndërsa e drejtuan ndeshjen mes Spor Toto SK dhe skuadrës nga Bosnja, RK Sloboda. Spor Toto fitoi me rezultat 28:27, por avancoi Sloboda, falë fitores 34:25 në ndeshjen […]

U promovua libri “Gjurmëve 55-vjeçare të klubit hendbollistik ‘ Vjosa’ të Shtimes”

Në një atmosferë miqësore dhe shumë të ngrohtë, të mërkurën në Shtime është promovuar libri “Gjurmëve 55-vjeçare të klubit hendbollistik ‘Vjosa’ të Shtimes”.Autor i librit është Banush Imeri, ndërsa ceremonia e promovimit të librit është mbajtur nën patronatin e kryetarit të komunës së Shtimes, Qemajl Aliu.Federatën e Hendbollit të Kosovës në këtë aktivitet të rëndësishëm […]

FHK-ja e KEP Trust vazhdojnë partneritetin shumë të suksesshëm

Federata e Hendbollit e Kosovës dhe institucioni mikrofinanciar, KEP Trust, kanë vazhduar partneritetin, që deri më tani ishte shembullor dhe që do të vazhdojë të jetë i tillë.Të mërkurën presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini, dhe kryeshefi ekzekutiv i KEP Trust, Shpend Nura, kanë nënshkruar marrëveshjen e re të sponsorizimit, që është […]