Egzon Gjuka operohet me sukses, FHK-ja i dëshiron shërim të shpejtë

Njëri prej lojtarëve më të rëndësishëm në Kombëtaren e Kosovës në hendboll, Egzon Gjuka, i është nënshtruar një operimi në gju. Operimi ishte i suksesshëm, ndërsa tani Gjukën e pret faza e rikuperimit. Ai pritet të kthehet në muajt e parë të vitit të ardhshëm.Gjuka, që luan në pozitën e qendrës dhe të bekut, është […]

Në Samadrexhë ndeshja më interesante te hendbollistet

Samadrexha – Prishtina pritet të jetë ndeshja më interesante e xhiros së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Kjo është xhiroja e fundit për këtë vit në kampionatin e hendbollisteve.Samadrexha e Prishtina takohen të dielën nga ora 17:00, në ndeshjen e fundit të xhiros.Samadrexha është e treta me 16 pikë, ndërsa Prishtina e […]

“Minatori”, arenë e derbit të madh

Palestra “Minatori” në Mitrovicë është arenë e derbit të madh të Superligës së Kosovës në hendboll.Të shtunën mbrëma prej orës 19:00 në palestrën buzë lumit Ibër takohen hendbollistët e Trepçës me ata të Rahovecit. Ndeshja i takon javës së 13-të të Superligës, të parafundit për këtë vit. Derisa vendasit kërkojnë revanshin për humbjen e thellë […]