Kombëtarja zhvillon stërvitjet e para

Kombëtarja A e Kosovës në hendboll i ka zhvilluar stërvitjet e para në prag të ndeshjeve me Britaninë e Madhe. Të enjten të përzgjedhurit e selektorit Bujar Qerimi zhvilluan dy stërvitje në palestrën e Pallatit të Rinisë në Prishtinë. Grupi i lojtarëve nuk është kompletuar ende, ndërsa kjo do të ndodhë ditëve të ardhshme.Lojtarët ishin […]

Kosova U18 të premten luan me Zvicrën

Hendbollistët e Kombëtares U18 të Kosovës të enjten kanë udhëtuar për në Shkup. Në kryeqendrën e Maqedonisë së Veriut, Kombëtarja U18 do të zhvillojë kualifikimet për Kampionatin Evropian të këtij viti. Kosova është në Grupin B së bashku me Maqedoninë e Veriut, Zvicrën e Sllovakinë.Ndeshja e parë e Kosovës U18 është ndaj Zvicrës, të premten […]

Demaj, më e mira te Ringkobingu

Në mesjavë janë luajtur ndeshjet e para në elitën daneze pas pushimit prej një muaj e gjysmë. Ndeshje të mërkurën kishte kapitenia e Kombëtares së Kosovës, Leonora Demaj. Demaj shfaqi ndeshje të madhe te Ringkobingu që megjithatë pësoi 44:32 nga skuadra Ikast. Demaj i shënoi shtatë gola dhe u shpall lojtarja më e mirë e […]