Kombëtarja në vlugun e punës për ndeshjet me Britaninë e Madhe

Atmosferë e shkëlqyer ishte te Kombëtarja A e Kosovës në hendboll në stërvitjen e radhës, të mbajtur të hënën mbrëma. Nën urdhrat e selektorit Bujar Qerimi, djemtë tanë kanë punuar me përkushtim e seriozitet maksimal.Është punuar në elemente të ndryshme, kryesisht taktike, dhe niveli sa shkon e rritet. Grupi tashmë është thuajse i kompletuar, ndërsa […]

Afati kalimtar deri më 15 janar

Është hapur afati kalimtar i janarit në hendbollin kosovar. Lojtarët mund të ndërrojnë skuadrat nën kushte të caktuara, ndërsa afati dimëror do të jetë i hapur deri më 15 janar.Klube, hendbollistë e hendbolliste të ndryshme kanë paralajmëruar lëvizje dhe ky afat pritet të jetë i pasur.Klubet që pretendojnë titullin dhe Kupën e Kosovës kanë paralajmëruar […]