Fitore e rëndësishme për Marigona Hajdarin në elitën daneze

Reprezentuesja jonë, Marigona Hajdari, ka pasur ndeshje shumë të mirë me skuadrën daneze, Silkeborg-Voel.Silkeborgu fitoi 35:30 ndaj Sonderjyskes dhe Marigona ishte prej më të mirave. Ajo shënoi tri gola nga tri tentime, ndërsa i kishte edhe dy asistime. Është shquar edhe me organizim të ndeshjes, si zakonisht.Në tjetër ndeshje të elitës daneze janë përballur kapitenia […]

Hendbolli, sporti numër dy në vend

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar të premten rezultatet e kategorizimit të federatave sportive.Federata e Hendbollit e Kosovës është federata e dytë sportive më e ranguar në vendin tonë. FHK-ja është menjëherë pas Federatës së Xhudos dhe para Federatës së Volejbollit.Janë vetëm tri federata sportive në kategorinë A. Federata jonë është kategorizuar e […]