Java e Kupës së Kosovës, spektakli në “Karagaçi”

Skuadrat më të mira të hendbollit në vend e kanë kthyer gjithë fokusin te turneu final i Kupës së Republikës së Kosovës.Turneu final i Kupës, përkatësisht ndeshjet gjysmëfinale dhe finalet, është vendosur të luhen në palestrën “Karagaçi” në Pejë.E shtuna dhe e diela do të jenë të mbushura me ndeshje të forta e cilësore të […]

Kombëtarja U18 në Kampionatin Mesdhetar në Turqi

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll (djemtë) do të ketë një tjetër kampionat të rëndësishëm e sfidues. Prej 5 deri më 12 maj në Ankara të Turqisë, Kombëtarja jonë do të paraqitet në Kampionatin Mesdhetar. Është ky Mesdhetari i 20-të rresht për hendbollistët e rinj. Kombëtaren tonë U18 e presin ndeshje të forta, që do […]