Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi ka uruar të hënën presidentin e FHK-së, Eugen Saraçini, me rastin e përfundimit të suksesshëm të edicionit 2019\2020 të garave.

Të kujtojmë që ministrja Dumoshi ka përcjellë nga afër ndeshjet finale të Kupës së Republikës së Kosovës, të zhvilluara të dielën. Për këtë FHK-ja e falënderon.

Ndeshjet me prezencën e tyre i kanë madhështuar edhe presidenti i KOK-ut, Besim Hasani, drejtori i Departamentit të Sportit, Ibër Alaj, zv. drejtoresha Afërdita Fazlija dhe zyrtarë të Federatës Shqiptare të Hendbollit.

Mysafirët janë nderuar nga FHK-ja me ndarjen e kupave dhe medaljeve.

“I nderuar Kryetar i Federatës së Hendbollit të Kosovës, z. Eugen Saraçini.

Pranoni përmes kësaj letre urimin në emër timin si Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës dhe Ministrisë të cilën drejtoj, drejtuar Federatës së Hendbollit dhe të gjithë fituesve e sportistëve, për përfundimin e suksesshëm të edicionit 2019\2020 të Kupës së Kosovës në hendboll. Uroj edhe njëkohësisht përgëzoj dhe falënderoj Federatën e Hendbollit të Kosovës për organizimin e shkëlqyer të ndeshjeve, duke dëshmuar edhe njëherë që sporti në Kosovë çdo ditë e më tepër po përparon drejt sukseseve të reja.

Ju siguroj që do të keni mbështetjen time të vazhdueshme si Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për avancimin e hendbollit dhe sportit kosovar në përgjithësi, sipas mundësive dhe formave institucionale. Bashkërisht do të shumëfishojmë sukseset e të arriturat kombëtare e ndërkombëtare”, thuhet në letrën e ministres Vlora Dumoshi.