Kombëtarja e përkushtuar të ofrojë më të mirën

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës të martën kanë nisur përgatitjet për ndeshjet me Hungarinë e Holandën, që janë të fundit në fazën e dytë kualifikuese për kampionatin evropian të këtij viti. Kombëtarja është e grumbulluar në Prishtinë, ku do të përgatitet për ndeshjet e 30 majit dhe 2 qershorit. Më 30 maj Kosova e pret […]

Të enjten (nesër) ndeshja e parë finale mes Besës e Prishtinës

Ndeshja e parë finale e plejofit në kampionatin e Kosovës në hendboll për meshkuj luhet të enjten (nesër) nga ora 21:00 në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Kampionia aktuale, Besa FamGas takohet me Prishtinën, që e kishte rivalin më të madh këtë edicion. Ndeshja e dytë luhet në fundjavë në kryeqytet, ndërsa skuadra që shënon dy […]