Rusia – Rumania dhe Franca – Holanda janë gjysmëfinalet e Evropianit

Të mërkurën kanë përfunduar garat në fazën kryesore të grupeve në kampionatin evropian të hendbollisteve që po mbahet në Francë. Në ndeshjet e fundit në grupe edhe janë caktuar tri përfaqësueset që i janë bashkuar Rusisë në gjysmëfinale. Prej Grupit I pos Rusisë në gjysmëfinale ka kaluar edhe nikoqirja e Evropianit, Franca. Ndërsa prej Grupit […]