FHK-ja më 17 janar shpall më të mirët e vitit 2018

Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës në mbledhjen e 15-të me rradhë, të mbajtur nën drejtimin e presidentit Eugen Saraçini, diskutoi për rrjedhën e edicionit vjeshtor, përkatësisht për garat e vitit 2018 dhe për aktivitetet e FHK-së që ishin të shumta. Në mbledhje u morën edhe disa vendime të rëndësishme. Kështu Bordi vendosi që […]

Nikoqirët fitojnë ndeshjet e para të botërorit

Kombëtaret nikoqire i kanë fituar dy ndeshjet e para të kampionatit botëror në hendboll (meshkujt). Botërori i 26-të për hendbollistë zhvillohet në Gjermani e Danimarkë, ndërsa ka nisur të enjten. Ashtu si pritej, Gjermania e Danimarka i kanë fituar bindshëm ndeshjet e para.Në takimin hapës të kampionatit botëror, Gjermania fitojë ndaj ekipit të unifikuar të […]