Fitore bindëse e Prishtinës

Prishtina e ka fituar me rezultat bindës ndeshjen e fundit të javës së 19-të me të cilën edhe ka nisur Superliga A te hendbollistët. Të enjten mbrëma në kryeqytet, Prishtina fitoi ndaj Dritës së Gjilanit me rezultat 42:16. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:10, por në të dytën u bë dallimi i madh. Prishtina […]

FHK-ja i qëndron afër trajnerit Nagavci, që pati keqësim të gjendjes shëndetësore

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci, të enjten e ka vizituar në spital në Gjakovë trajnerin e kombëtares së Kosovës (femrat), Lulzim Nagavci. Nagavci, që është emër shumë i njohur dhe i respektuar në hendbollin kosovar, ka pasur një keqësim të papritur të gjendjes shëndetësore së fundi, por shëndeti i […]