FHK-ja i qëndron afër trajnerit Nagavci, që pati keqësim të gjendjes shëndetësore

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci, të enjten e ka vizituar në spital në Gjakovë trajnerin e kombëtares së Kosovës (femrat), Lulzim Nagavci. Nagavci, që është emër shumë i njohur dhe i respektuar në hendbollin kosovar, ka pasur një keqësim të papritur të gjendjes shëndetësore së fundi, por shëndeti i tij po përmirësohet. Sipas mjekëve, por edhe gjendjes aktuale të trajnerit Nagavci, ai nga nesër pritet të ketë trajtim shtëpiak. Gjendja e tij shëndetësore është shumë më e mirë dhe stabile pas sulmit të lehtë që e kishte.

Gjinovci në vizitën e bërë te Lulzim Nagavci ishte i shoqëruar nga zyrtarë tjerë të Federatës tonë e poashtu trajneri i kombëtares U-20, Fatmir Muhaxheri.

Lulzim Nagavci është prej emrave të njohur të hendbollit kosovar. Ka dhënë kontribut të madh si lojtar i dalluar dhe prej shumë vitesh vazhdon të jap kontribut të madh si trajner. Lojtarë e lojtare të njohura në Kosovë kanë kaluar nëpër duart e tij.

Presidenti Eugen Saraçini në emër të komunitetit të hendbollit i dëshiron shërim të shpejtë Nagavcit dhe kthim në detyrat që e presin si trajner i kombëtares.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova