Istogu fiton superderbin

Me gol të shënuar në minutën e fundit Istogu e ka fituar superderbin e Superligës së hendbollisteve. Të shtunën në Vushtrri në një atmosferë të shkëlqyeshme para 1500 shikuesve, Istogu e mposhti skuadrën vendase të Vushtrrisë me rezultat 27:26. Hendbollistja më e mirë në Kosovë, E. Kameri shënoi golin e fitores në minutën e 60-të. […]

Kastrioti fiton derbin interesant ndaj Prishtinës

Kastrioti i Ferizajt e ka fituar me një gol dallim derbin e javës së 21-të të Superligës A te hendbollistët. Të shtunën mbrëma në kryeqytet, ferizajasit fituan ndaj Prishtinës me rezultat 22:21 për të vazhduar kështu garën për titull të kampionit. Ndeshja ishte e fortë, cilësore dhe interesante. Ishte sfidë e barabartë që u vendos […]