Favoritët nuk lejojnë befasi.

Të shtunën u luajtën katër ndeshje të javës së 15-të të Superligës së hendbollisteve. Skuadrat favorite nuk kanë lejuar befasi duke shënuar fitore të pritura. Kështu Istogu fitoi thellë ndaj Vëllaznimit, Vushtrria ndaj Dritës e Shqiponja me pesë gola dallim e mposhti skuadrën deçanase, Jusuf Gërvalla. Ashtu si pritej rezultati më i ngushtë ishte në […]

U zhvillua edhe ndeshja e dytë stërvitore me Turqinë

Në foto shihen hendbollistët e kombëtares sonë bashkë me trajnerët e tyre.

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka zhvilluar të shtunën edhe ndeshjen e dytë stërvitore me Turqinë. Ndeshja e dytë është dashur të luhet të dielen, por pas një vendimi të papritur të kombëtares së Turqisë, është luajtur të shtunën në Stamboll. Kombëtarja jonë është duke u përgatitur në Stamboll për ndeshjet kualifikuese me Izraelin […]

Dalladaku: Të bashkuar drejt kualifikimit në botëror

Kombëtaret U21 dhe U19 të Kosovës në hendboll po vazhdojnë përgatitjet për paraqitje në garën e rëndësishme, IHF Trophy Intercontinental, që prej të mërkurës mbahet në Prishtinë. Dy ditë më parë me kombëtaren e juniorëve (U21) është bashkuar pivoti Blendi Dalladaku që luan për grupmoshat e reja të klubit të njohur francez, Nantes. Dalladaku vlerëson […]