U zhvillua edhe ndeshja e dytë stërvitore me Turqinë

Në foto shihen hendbollistët e kombëtares sonë bashkë me trajnerët e tyre.

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka zhvilluar të shtunën edhe ndeshjen e dytë stërvitore me Turqinë. Ndeshja e dytë është dashur të luhet të dielen, por pas një vendimi të papritur të kombëtares së Turqisë, është luajtur të shtunën në Stamboll.

Kombëtarja jonë është duke u përgatitur në Stamboll për ndeshjet kualifikuese me Izraelin që luhen të mërkurën dhe të dielen tjetër. Ndeshjen e së shtunës e fitoi kombëtarja e Turqisë me rezultat 29:22. Ndeshja e parë e luajtur të premten përfundoi me rezultat të barabartë.
Kombëtarja jonë në ndeshjen e dytë është paraqitur me fond të limituar të lojtarëve dhe kjo ka patur ndikimin e vet.

“Nikoqiri ka ndërruar planet në momentin e fundit. Ishte trajneri turk që vendosi që ndeshja të luhet sot, ndonëse ishim pajtuar për të dielen. Pjesa e parë ishte shumë intensive dhe e shpejtë por u lodhëm shpejtë dhe nuk patëm shumë mundësi të bëjmë ndërrime pasi që Endrit Abdullahi e Fatlum Ahmeti nuk kishin arritur me kohë për ndeshje. Luigj Quni thuajse nga aeroporti erdhi direkt në sallë. Turqit ishin më të fortë sot dhe më të fokusuar. E kanë merituar fitoren”, ka njoftuar përzgjedhësi i Kosovës, Taip Ramadani.

Ai ka vlerësuar si të rëndësishme edhe ndeshjen e dytë stërvitore, ka marrë përgjige në disa çështje që kanë të bëjnë me paraqitjen.

“Fatmirësisht nuk patëm lëndime dhe gjithë lojtarët që kishim u angazhuan në lojë. Provuam kombinime të ndryshme në mbrojtje, si në lojtarë ashtu edhe në sisteme, me sukses në periudha të caktuara. Edhe pse ndeshja është luajtur në atmosferë shoqërore, ka qenë agresive dhe luftarake. Intensiteti ishte shumë më i lartë se në ndeshjen e kaluar, por ndërrimi i planeve nga trajneri turk na mohoi rastin për të provuar Abdullahin dhe Ahmetin. Nesër kemi dy stërvitje dhe të hënën kthehemi në Prishtinë. Do të mundohemi të punojmë sa më shumë në dobsitë tonë, që i vërejtëm gjatë dy ndeshjeve”, ka përfunduar përzgjedhësi Ramadani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova