Java e madhe e hendbollit

Në foto shihet presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini bashkë me trajnerin, Fatmir Muhaxheri dhe përzgjedhësin e kombëtares sonë, Taip Ramadani.

Në prag të ngjarjeve të mëdha për hendbollin dhe sportin kosovar në përgjithësi, presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini  i shoqëruar nga trajnerët Taip Ramadani e Fatmir Muhaxheri të martën kanë mbajtur konferencë për shtyp. Në ditën e mërkurë (nesër) nisin aktivitetet e rëndësishme të hendbollit, që Federatën dhe sportin tonë pritet ta ngritin në nivel dukshëm […]

Kastrioti – Besa Famgas, gjysmëfinalja më interesante

Të martën është tërhequr shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll. Me short është vendosur që në gjysmëfinale te meshkujt të takohen dy skuadrat që po luftojnë për titull. Pra gjysmëfinalja më interesante është ajo në mes të Kastriotit të Ferizajt dhe Besa Famgas të Pejës. Gjysmëfinalja tjetër te hendbollistët është Trepça […]

Të martën shorti i gjysmëfinales së Kupës

Të martën bëhet tërheqja e shortit për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës në hendboll. Shorti tërhiqet për të dy konkurrencat. Tërheqja e shortit bëhet prej orës 12:00 në lokalet e Federatës së Hendbollit të Kosovës.

Kombëtarja U19 synon Trofeun e IHF-së

Sfida shumë të rëndësishme ditëve në vijim e presin edhe kombëtaren U19 të Kosovës në hendboll. Edhe për grupmoshën U19 zhvillohet gara prestigjioze IHF Trophy Intercontinental. Për U19 nuk ka kualifikim për në botëror, por triumfi në IHF Trophy Intercontinental do të ishte sukses jashtëzakonisht i madh për këtë grupmoshë. Kombëtarja U19, njëjtë si ajo […]