Llapi fiton ndeshjen dramatike dhe kthehet në Superligë

Llapi i Podujevës do të garojë në Superligën e Kosovës në hendboll në edicionin e ardhshëm, 2019/2020. Inkuadrimin në elitën e hendbollit kosovar skuadra llapjane e siguroi të shtunën në Drenas duke fituar ndeshjen e plejautit (play-out). Në ndeshjen e vlefshme për një vend në Superligë, Llapi e mposhti Zhegrën me rezultat 47:44. Ndeshja ishte […]

Vëllaznimi mbetet në Superligë

Hendbollistet e Vëllaznimit të Gjakovës edhe në edicionin e ardhshëm do të luajnë në Superligën e Kosovës. Vëllaznimi të shtunën në Drenas ka fituar ndeshjen e plejautit (play-out) ndaj skuadrës CLICK me rezultat 31:22. Pas pjesës së parë rezultati ishte 17:7 për gjakovaret.Vëllaznimin drejt fitores e udhëhoqi E. Radoniqi me 13 gola. Te CLICK-u u […]