Kombëtarja në Gjermani, e gatshme për ndeshje

Në foto shihen hendbollistët e Kombëtares së Kosovës bashkë me trajnerët e tyre.

Të shtunën pasdite Kombëtarja e Kosovës në hendboll është vendosur në Nurnberg të Gjermanisë ku të dielen nga ora 18:00 luhet ndeshja Gjermania – Kosova. Është kjo ndeshja e fundit e kualifikimeve për Euro 2020. Kombëtares tonë i duhet fitorja për të shpresuar në kualifikim. Gjermania është superfuqi dhe Kombëtarja më cilësore në kualifikime. Por […]