Java e gjashtë me ndeshje rivalizuese

Katër ndeshje të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) luhen të shtunën (nesër) dhe në të gjitha pritet të ketë rivalitet. Prishtina që është në vend të parë, luan si mysafire e Vushtrrisë, nga ora 20:00. Vushtrria është e treta me 7 pikë, ndërsa vushtrriasit kanë premtuar angazhim maksimal për të […]

Dy të parët takohen në Pejë

Dy të parët në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) përballen në Pejë, në kryendeshjen e javës së pestë. Të shtunën (nesër) nga ora 17:30 në palestrën “Karagaçi” në Pejë luajnë Istogu dhe Ferizaj. Kampioni aktual, Istogu, është në vend të dytë me 8 pikë sa i ka edhe Ferizaj në vend të parë. Istogaset […]