Dy të parët takohen në Pejë

Dy të parët në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) përballen në Pejë, në kryendeshjen e javës së pestë. Të shtunën (nesër) nga ora 17:30 në palestrën “Karagaçi” në Pejë luajnë Istogu dhe Ferizaj. Kampioni aktual, Istogu, është në vend të dytë me 8 pikë sa i ka edhe Ferizaj në vend të parë.

Istogaset synojnë të vazhdojnë ecurinë pozitive, por synimet për fitore i ka edhe Ferizaj, që beson shumë në përvojën e lojtareve që ka. Pritet një ndeshje e bukur dhe me rivalitet sportiv.

Tetë pikë i ka edhe Prishtina në vend të tretë, që të dielen nga ora 18:00 takohet me Samadrexhën në Vushtrri.

Ndeshjet tjera janë të shtunën.  Kastrioti e Vëllaznimi takohen nga ora 15:30, Drita e Jusuf Gërvalla nga ora 16:30 dhe Vushtrria e Shqiponja nga ora 16:00.

Në Ligën e Parë të hendbollisteve të shtunën është ndeshja në mes të Llapushës e Dukagjinit (17:00). Ndeshjet tjera të javës së pestë janë të dielen: Trepça – Verona (13:00), Deçani – Ulpiana (12:00), Vjosa – Prizreni (11:30), KEK-u – CLICK (16:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova