Prishtina e Samadrexha me fitore bindëse

Prishtina e Samadrexha i kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së tetë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat) të luajtura të dielen. Prishtina luajti si vendas ndaj Shqiponjës së Gjakovës dhe fitoi me rezultat 38:22. Ndërsa Samadrexha në Gjilan e mposhti Dritën me 37:22. Prishtina renditet e katërta me 12 pikë, kurse Samadrexha mbanë […]