Prishtina e Samadrexha me fitore bindëse

Prishtina e Samadrexha i kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së tetë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat) të luajtura të dielen. Prishtina luajti si vendas ndaj Shqiponjës së Gjakovës dhe fitoi me rezultat 38:22. Ndërsa Samadrexha në Gjilan e mposhti Dritën me 37:22.

Prishtina renditet e katërta me 12 pikë, kurse Samadrexha mbanë vendin e shtatë me 5 pikë. Shqiponja mbetet e parafundit me 3 pikë, derisa Drita e Gjilanit mbetet e fundit dhe në kërkim të pikëve të para në këtë edicion.

Drita – Samadrexha 22:37 (9:13)

Drita: Isufi, Baftjari 1, Sadiku, Vokshi 11, Reqani, Hyseni, Rudhani 4, Arifi 1, Rexhepi 5.

Samadrexha: E. Basholli 1, Ar. Maloku 13, R. Maloku 5, D. Basholli 5, G. Basholli 3, Q. Basholli 7, Sadiku 3, Makolli.

Prishtina – Shqiponja 38:22 (17:8)

Prishtina: Uka, Krasniqi, Sefedini 2, B. Krasniqi 1, Ipçi 7, Shala 1, Berisha 2, Hashani, Sopjani, Mehmeti 9, Matarova 4, Stagova 6, Bregovina, Mekolli 3.

Shqiponja: Ferizaj, Zogaj, Goqi 7, Goqaj 5, Nivokazi 6, E. Ferizaj 3, Arifaj, Nuza 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me …

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …