Albana nuk ka ndërprerë stërvitjet, është e gatshme për ndeshje

Në foto shihet hendbollistja Albana Arifi dhe një lojtare kundërshtare duke vrapuar gjatë ndeshjes që ishte duke u zhvilluar.

Albana Arifi ka përfunduar një edicion të suksesshëm në Suedi me skuadrën e saj, Lugi. Skuadra e Albanës ka përfunduar kampionatin 2019\2020 në vendin e katërt, ndërsa hendbollistja jonë ëshë shquar me paraqitje të mira gjatë gjithë edicionit. Ajo në dhjetor ka nënshkruar kontratë të re me Lugin, pas paraqitjeve të mira që kishte. Kampionati […]

Xhafolli kthehet në Gjermani dhe premton edhe më shumë për Kosovën

Në foto shihet hendbollisti Albin Xhafolli i cili ka topin në dorë dhe po mundohet të shënojë.

Albin Xhafolli është prej hendbollistëve më perspektiv në Kombëtaren e Kosovës. Xhafolli verën e kaluar luajti me Kombëtaren U21 në Botërorin e juniorëve në Spanjë, ndërsa në janar debutoi në Kombëtaren A. Në edicionin 2019\2020, lojtari i krahut, Xhafolli, ka luajtur në Zvicër te skuadra Fortitudo Gossau. Është paraqitur me shumë sukses, por ai ka […]