Ferizaj direkt në raundin e tretë

Ekipi i ferizajit para nje tabele me kupen e Kosoves

Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) ka njoftuar të hënën se 41 skuadra janë paraqitur për të garuar në Kupën Evropiane (EHF European Cups) në konkurrencë të femrave. Kupa Evropiane është niveli i tretë evropian dhe zëvendëson Kupën Sfiduese (Challenge Cup), pas reformimit të kupave evropiane këtë verë. Në raundin e parë nuk do të luhen […]

Besa Famgas e Prishtina luajnë në mes të tetorit ndeshje evropiane

Në Kupën Evropiane (EHF European Cup) në konkurrencë të meshkujve do të garojnë 51 skuadra. Në mesin e tyre janë Besa Famgas dhe Prishtina. Kupa Evropiane e zëvendëson Kupën Sfiduese (Challenge Cup), që ishte niveli i tretë i kupave evropiane. Besa Famgas dhe Prishtina do të fillojnë garimin prej raundit të dytë, që është edhe […]