Ferizaj direkt në raundin e tretë

Ekipi i ferizajit para nje tabele me kupen e Kosoves

Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) ka njoftuar të hënën se 41 skuadra janë paraqitur për të garuar në Kupën Evropiane (EHF European Cups) në konkurrencë të femrave.

Kupa Evropiane është niveli i tretë evropian dhe zëvendëson Kupën Sfiduese (Challenge Cup), pas reformimit të kupave evropiane këtë verë.

Në raundin e parë nuk do të luhen ndeshje, kurse ndeshjet e raundit të dytë do të luhen duke filluar më 10 e 11 tetor. Në raundin e dytë do të luajnë 18 skuadra.
Kampioni i Kosovës, Ferizaj, do të startojë direkt prej raundit të tretë. Pra raundin e dytë e kalon pa lojë. Ndërkohë Istogu dhe Vushtrria janë në mesin e skuadrave që do të luajnë në raundin e dytë. Më vonë këtë javë, EHF-ja do të përcaktojë bartësit për shortin e raundit hapës. Shorti do të tërhiqet më 28 korrik në Vjenë.

Skuadrat që do të luajnë në raundin e dytë (renditja e EHF-së është alfabetike)

ESP KH-7 BM. Granollers
ESP Rincón Fertilidad Málaga
ESP Rocasa Gran Canaria
ISL Valur
ITA Ali-Best Espresso-Mestrino
ITA P. F. Cassano Magnago
ITA SSV Brixen Südtirol
KOS KHF Istogu
KOS KHF Vushtrria
MKD WHC Cair-Skopje
NED Westfriesland SEW
POR Alavarium Love Tiles
SRB ZRK Naisa Nis
SUI DHB RotWeiss Thun
SUI Spono Eagles
TUR Izmir Büyüksehir Bel. GSK
TUR Muratpasa Belediyesi SK
UKR HC Real

Skuadrat e raundit të tretë (renditja e EHF-së është alfabetike)

AUT ROMMZ Hotels ZV Wr. Neustadt
AZE Azeryol HC
BIH HRK Grude
BLR COR Victoria-Berestie
CRO HC Lokomotiva Zagreb
CRO ZRK Bjelovar
CZE DHC Slavia Praha
ESP CB Atlético Guardés
ESP Club Balonmano Elche
GRE A.C. PAOK
ISL KA/Pór
ITA Jomi Salerno
KOS KHF Ferizaj
LUX Handball Käerjeng
MKD ZRK Kumanovo
MLT Kavallieri RS2
MNE ORK Rudar
NED JuRo Unirek VZV
POR CDE-Toyota
SRB ZORK Jagodina
SUI LK Zug Handball
TUR Yalikavaksports Club
UKR HC Galychanka Lviv

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova