Nesër shorti, Besa Famgas e Prishtina mësojnë kundërshtarët e mundshëm

topa ngjyre roze dhe te kalter ne vazo

Të martën tërhiqet shorti për raundin e dytë të Kupës Evropiane. Shorti tërhiqet prej orës 11:00 në selinë e EHF-së në Vjenë. EHF-ja ka bërë disa ndryshime në procedurën e shortit për të evituar udhëtimet e gjata pas situatës së krijuar me COVID-19. Në vend se të ndajë ekipet në dy vazo, EHF-ja ka formuar […]

Dy skuadra të hendbollisteve mësojnë nesër kundërshtarët evropianë

Topa te hendbolli ne rrjete

Nesër nga ora 11:00 në Vjenë të Austrisë tërhiqet shorti edhe për raundin e dytë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Te hendbollistet janë formuar dy zona, që natyrisht i kanë nga dy vazo. Ndeshjet e para të raundit të dytë do të luhen më 10/11 tetor, kurse ndeshjet e dyta më 17/18 tetor. 41 skuadra […]