Dy skuadra të hendbollisteve mësojnë nesër kundërshtarët evropianë

Topa te hendbolli ne rrjete

Nesër nga ora 11:00 në Vjenë të Austrisë tërhiqet shorti edhe për raundin e dytë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Te hendbollistet janë formuar dy zona, që natyrisht i kanë nga dy vazo. Ndeshjet e para të raundit të dytë do të luhen më 10/11 tetor, kurse ndeshjet e dyta më 17/18 tetor.

41 skuadra janë regjistruar për edicionin 2020/2021 të Kupës Evropiane.

Nëntë fitues të ndeshjeve të raundit të dytë do t’iu bashkohen skuadrave që kanë kaluar direkt në raundin e tretë.

Dy skuadrat kosovare që luajnë në raundin e dytë, janë në zonën e dytë. Në vazon e parë të zonës së dytë është Vushtrria e pos saj edhe Brixen Sudtirol (Itali), Naisa Nish (Serbi), Muratpasa Belediyesi (Turqi) dhe HC Real (Ukrainë).

Me njërën prej këtyre skuadrave do të takohet KHF Istogu që bën pjesë në vazon e dytë të zonës së dytë.

Pos Istogut në vazon e dytë janë edhe Ali-Best Espresso-Mestrino (Itali), Cassano Magnago (Itali), Izmir Buyuksehir Belediyesi (Turqi) dhe Çair (Maqedoni e Veriut). Me njërën prej këtyre skuadrave do të takohet KHF Vushtrria.

Kampioni i Kosovës, Ferizaj e fillon garimin prej raundit të tretë.

Federata e Hendbollit të Kosovës u dëshiron fat në short Istogut e Vushtrrisë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova