Dy skuadra të hendbollisteve mësojnë nesër kundërshtarët evropianë

Topa te hendbolli ne rrjete

Nesër nga ora 11:00 në Vjenë të Austrisë tërhiqet shorti edhe për raundin e dytë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Te hendbollistet janë formuar dy zona, që natyrisht i kanë nga dy vazo. Ndeshjet e para të raundit të dytë do të luhen më 10/11 tetor, kurse ndeshjet e dyta më 17/18 tetor.

41 skuadra janë regjistruar për edicionin 2020/2021 të Kupës Evropiane.

Nëntë fitues të ndeshjeve të raundit të dytë do t’iu bashkohen skuadrave që kanë kaluar direkt në raundin e tretë.

Dy skuadrat kosovare që luajnë në raundin e dytë, janë në zonën e dytë. Në vazon e parë të zonës së dytë është Vushtrria e pos saj edhe Brixen Sudtirol (Itali), Naisa Nish (Serbi), Muratpasa Belediyesi (Turqi) dhe HC Real (Ukrainë).

Me njërën prej këtyre skuadrave do të takohet KHF Istogu që bën pjesë në vazon e dytë të zonës së dytë.

Pos Istogut në vazon e dytë janë edhe Ali-Best Espresso-Mestrino (Itali), Cassano Magnago (Itali), Izmir Buyuksehir Belediyesi (Turqi) dhe Çair (Maqedoni e Veriut). Me njërën prej këtyre skuadrave do të takohet KHF Vushtrria.

Kampioni i Kosovës, Ferizaj e fillon garimin prej raundit të tretë.

Federata e Hendbollit të Kosovës u dëshiron fat në short Istogut e Vushtrrisë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll …

Në fundjavë luhen ndeshjet e ardhshme në kuadër të kampionatit të Kosovës në hendboll. Në …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …

Në fundjavë luhen ndeshjet e ardhshme në kuadër të kampionatit të Kosovës në hendboll. Në Superligën A të hendbollistëve …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …