Të martën shorti për Ferizajn dhe Istogun

EHF draw pot

Kampioni i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Ferizaj dhe nënkampioni, Istogu, të martën mësojnë kundërshtarët e raundit të tretë në Kupën Evropiane. Për herë të parë ndodhë që dy skuadra kosovare të jenë në raundin e tretë të një gare evropiane. Ferizaj nis garimin prej raundit të tretë kurse Istogu në raundin e […]

Pikët për Dukagjinin, CLICK-un e Prizrenin

Edhe në Ligën e Parë të hendbollisteve janë luajtur ndeshjet e javës së parë të edicionit të ri. Fitoren më të thellë e shënoi Dukagjini, që e mposhti Deçanin me rezultatin 38:11. Fitore të lartë shënoi edhe Prizreni ndaj Trepçës së Mitrovicës me 37:22. Si mysafir fitoi CLICK-u ndaj Llapushës me rezultatin 27:22. Ulpiana ishte […]