Prishtina në raundin e tretë të Kupës Evropiane

Klubi i hendbollit Prishtina ka kaluar në raundin e tretë të Kupës Evropiane.Në raundin e dytë të Kupës Evropiane, Prishtina është dashur të takohet me skuadrën bullgare, Dobrudja. Ndeshjet ishte planifikuar të zhvilloheshin në Prishtinë më 21 e 22 nëntor, ndërsa skuadra jonë llogaritej favorite për të avancuar në raundin e tretë.Por për shkak të […]

Shqiponja me fitore të ngushtë në Samadrexhë

Të mërkurën është luajtur edhe një ndeshje në Superligën e hendbollisteve, që i ka takuar javës së pestë.Në Samadrexhë janë takuar Samadrexha dhe Shqiponja e Gjakovës, ndërsa fitore shënoi skuadra gjakovare me rezultat të ngushtë, 32:31. Shqiponja në pjesën e parë kishte tri gola epërsi 18:15. Në minutën e 54-t rezultati u barazua në 28:28 […]

Drenica merr pikë në Ferizaj, Llapi shënon fitoren e parë

Dy ndeshje interesante janë luajtur të mërkurën në kuadër të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Në Ferizaj janë takuar Kastrioti e Drenica, ndërsa ndeshja nuk ka dhënë fitues. Është mbyllur me rezultat të barabartë, 27:27. Pas pjesës së parë Drenica kishte dy gola epërsi (15:13), ndërsa edhe në […]