Drenica merr pikë në Ferizaj, Llapi shënon fitoren e parë

Dy ndeshje interesante janë luajtur të mërkurën në kuadër të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.
Në Ferizaj janë takuar Kastrioti e Drenica, ndërsa ndeshja nuk ka dhënë fitues. Është mbyllur me rezultat të barabartë, 27:27. Pas pjesës së parë Drenica kishte dy gola epërsi (15:13), ndërsa edhe në të dytën ishte vazhdimisht në avantazh. Vendasit vetëm kanë arritur të barazojnë rezultatin disa herë. Në minutën e 58-të rezultati ishte 27:25 në të mirë të Drenicës, por Kastrioti shënoi dy herë në fund për të barazuar rezultatin në 27:27. Me këtë rezultat edhe përfundoi ndeshja.
Për Drenicën ishte barazimi i dytë, ndërsa për Kastriotin i pari. F. Mustafa shënoi 12 gola për Kastriotin kurse Sh. Mehmeti u dallua me efikasitet te Drenica duke realizuar 9 gola.
Kastrioti është i katërti me 6 pikë, sa i ka edhe Drenica në vend të pestë.
Fitoren e parë në këtë edicion e ka shënuar Llapi. Llapi në Podujevë fitoi ndaj Vëllaznimit të Gjakovës me rezultat 29:27. Pas pjesës së parë llapjanët kishin 4 gola epërsi (16:12), por në të dytën Vëllaznimi u kthye e madje kaloi në epërsi. Në minutën e 55-të rezultati ishte 27:24 në të mirë të Vëllaznimit. Por më pas Llapi shënoi pesë gola rresht dhe fitoi 29:27. A. Hoxha me 9 gola udhëhoqi Llapin. Te Vëllaznimi më efikasi ishte E. Lluka, po ashtu me 9 gola. Llapi është i nënti me 2 pikë kurse Vëllaznimi i shtati me 4 pikë.

Llapi – Vëllaznimi 29:27 (16:12)

Llapi: Mani, Bogujevci, Havolli, Hoxha 9, Hasani 4, Beshiri 1, E. Bogujevci, Berisha 4, A. Mani 1, Ademi 3, E. Havolli 5, Bajrami 1, Rexhepi 1

Vëllaznimi: Brahushi, Luzha 4, Spahija 3, Mamusha, Rama 2, Dukaj 5, Fana 4, Pozhegu, Lluka 9

Kastrioti – Drenica 27:27 (13:15)

Kastrioti: Dugolli, Hajdini, Tafarshiku, Qerimi 1, Hoxha 2, Selmani, Bislimi 3, Rudari 1, Mustafa 12, Brahimi 6, Bytyqi 2, Bega

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 5, Mehmeti 9, Dubovci, Zekaj 5, Hamza 6, Sahiti, Binaku, Batatina, Baliu 2, Lladrovci, Zariqi, Hasani

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova