Cabanas: Kemi pritje të mëdha

Kampionia e Kosovës, Besa Famgas, është e gatshme për dy ndeshjet e para evropiane të këtij edicioni. Të shtunën nga ora 16:00 dhe të dielën nga ora 15:00, Besa Famgas në palestrën “Karagaçi” në Pejë luan ndaj skuadrës boshnjake, Bosna Vispak Visoko. Janë këto ndeshje të raundit të dytë të Kupës Evropiane. Besa Famgas po […]

Hendbollistet zhvillojnë ndeshjet e javës së shtatë

Vushtrria – Shqiponja (15:30), Jusuf Gërvalla – Ferizaj (13:30) dhe Vëllaznimi – Vjosa (14:00) janë ndeshjet e Superligës së hendbollisteve që luhen të shtunën. Këto takime luhen në kuadër të javës së shtatë të kampionatit të Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.Të dielën janë ndeshjet Kastrioti – Samadrexha (16:00) dhe KEK-u – Drita (15:00).Ndeshja […]

Të shtunën tri ndeshje të javës së tetë

Të shtunën luhen tri ndeshje të javës së tetë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Për shkak të masave të reja të Qeverisë së Kosovës, ndeshjet luhen më herët se zakonisht. Priten ndeshje të mira.Nga ora 14:30 në Gjilan takohen Zhegra e Trepça. Prej orës 16:00 është takimi Prishtina – Vëllaznimi, ndërsa […]