Të shtunën tri ndeshje të javës së tetë

Të shtunën luhen tri ndeshje të javës së tetë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.
Për shkak të masave të reja të Qeverisë së Kosovës, ndeshjet luhen më herët se zakonisht. Priten ndeshje të mira.
Nga ora 14:30 në Gjilan takohen Zhegra e Trepça. Prej orës 16:00 është takimi Prishtina – Vëllaznimi, ndërsa prej orës 16:30 luajnë Kastrioti e Llapi. Kastrioti, Prishtina e Trepça janë favoritë, por skuadrat rivale të tyre do të kërkojnë befasitë.
Të dielën është ndeshja në mes të Prizrenit e Drenicës. Kjo ndeshje fillon në ora 16:30 dhe pritet të ofrojë hendboll të mirë.
Ndeshja në mes të Vushtrrisë dhe Besa Famgasit luhet më vonë për shkak të ndeshjeve evropiane të Besës.
Në Ligën e Parë të hendbollistëve është java e gjashtë. Rahoveci – Vjosa, Dukagjini – KEK-u, Lepenci – Istogu, Drita – Samadrexha dhe Deçani – Ulpiana janë takimet e kësaj jave.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova