Më 15 janar fillon afati kalimtar

Të premten, më 15 janar, fillon afati kalimtar dimëror për hendbollistë dhe hendbolliste. Mini-afati kalimtar zgjat deri më 22 janar, ndërsa të drejtën e ndryshimit të skuadrës e kanë lojtarët dhe lojtaret që janë pa kontrata si dhe ata që kanë fletëlëshimin nga klubi. Ndërkohë lojtarët që vijnë nga klube të vendeve tjera mund të […]

Finalja e Ligës së Kampionëve në 21 Plus

Pas dy ndeshjeve shumë interesante gjysmëfinale të luajtura të hënën, sonte zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve për hendbollistë.Në finale, nga ora 20:30, takohen Kieli dhe Barcelona. Kjo ndeshje e gjigantëve të hendbollit transmetohet direkt në RTV 21 Plus.Transmetohet edhe ndeshja për vend të tretë në mes të Veszpremit dhe PSG-së. Kjo ndeshje fillon në […]