Shqipe Bajçinca-Brestovci në krye të shoqatës së gjyqtarëve

Gjatë javës është mbajtur edhe Kuvendi Zgjedhor i Shoqatës së Gjyqtarëve të Hendbollit të Kosovës. Në kuvend, kryetare e SHGJHK-së është zgjedhur Shqipe Bajçinca-Brestovci. Ajo është profesoreshë universitare dhe delegate e Federatës Evropiane të Hendbollit.Bajçinca-Brestovci do të jetë në krye të shoqatës për katër vite kurse në Këshillin Drejtues janë edhe Ilir Bytyqi, Eshref Beqiri, […]

Më 10 shkurt shorti për kampionatet evropiane të hendbollisteve të reja

Federata e Hendbollit e Kosovës vazhdon të jetë e përkushtuar dhe maksimalisht e angazhuar për t’u mundësuar të rinjve që të kenë përvojën e duhur për ngritje të nivelit. Në kuadër të kësaj, Federata e Hendbollit e Kosovës ka paraqitur për të garuar në Kampionate Evropiane të këtij viti Kombëtaret U17 dhe U19 në konkurrencë […]

Portieri Berisha vazhdon kontratën me skuadrën zvicerane

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Haris Berisha, do të vazhdoj të paraqitet për skuadrën zvicerane, Kreuzlingen.Shtatlarti Berisha të mërkurën ka vazhduar kontratën me Kreuzlingenin deri në qershor të vitit 2022. Ai kishte kontratë deri në qershor të këtij viti.Berisha është shquar me paraqitje të mira në Ligën B të Zvicrës dhe te Kreuzlingeni kanë vendosur […]