Portieri Berisha vazhdon kontratën me skuadrën zvicerane

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Haris Berisha, do të vazhdoj të paraqitet për skuadrën zvicerane, Kreuzlingen.
Shtatlarti Berisha të mërkurën ka vazhduar kontratën me Kreuzlingenin deri në qershor të vitit 2022. Ai kishte kontratë deri në qershor të këtij viti.
Berisha është shquar me paraqitje të mira në Ligën B të Zvicrës dhe te Kreuzlingeni kanë vendosur që t’ia besojnë portën edhe për kampionatin e ardhshëm.
Kreuzlingeni po synon kalimin në elitën e Zvicrës

Lajme tjera