Vushtrria pa telashe ndaj fqinjeve nga Samadrexha

Vushtrria e ka fituar ndeshjen e parë të javës së 17-të të Superligës së hendbollisteve. Të premten, Vushtrria në palestrën e saj e mposhti rivalen fqinje, Samadrexhën, me rezultat 36:23.Pjesa e parë ishte më e barabartë, përfundoi 14:11. Luljeta Sopjani me 7 dhe Zade Zymberi, Kosovare Avdiu e Lorena Matarova me nga 6 gola ishin […]

Përballja vushtrriase hap javën e 17-të

Ndeshja mes Vushtrrisë e Samadrexhës hap javën e 17-të në Superligën e hendbollisteve. Kjo ndeshje është sot nga ora 17:30 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”.Vushtrria është e dyta me 28 pikë, kurse Samadrexha mban vendin e shtatë me 12 pikë.Të premten është ndeshja Jusuf Gërvalla – Istogu, që luhet nga ora 16.00. Istogu është […]